Vodní svět

 

Voda jako životodárná tekutina je krví naší matky země. Setkáváme se s ní v různých podobách. Jako tekoucí voda potůčků, říček a velkých řek. Jako stojatá voda rybníků a jezer. Jako někdy klidná a jindy bouřlivá slaná voda nekonečných moří a oceánů. Jako voda podzemní, či voda z nichž je tvořena větší část hmoty těl živých organizmů.

Voda je jako pára obsažena i v atmosféře. V ní kondenzuje do podoby kapek deště, krup či sněhových vloček a ve věčném koloběhu se vrací zpět k zemi.

Voda je obsažena i v obrovských, ale s globálním oteplováním ubývajících ledovcích v polárních oblastech či vysokých horách.

Voda je důležitá surovina a možná jako látka obsahující hořlavý vodík i důležitý energetický zdroj budoucnosti. Voda jako živel klidnící v podobě studených obkladů zklidňuje záněty a horečku. Vodní živel také zklidňuje naší duši a tak nám umožňuje se snáze přiblížit hlubinám Bytí.

 

Ve fotogalerii uvidíte vodu v různých podobách. Uvidíte take nejrůznější tvary mraků které se vyskytují na obloze a způsobují životodárný a občas i ničící déšt či sníh.