Školáci světa

 

Škola je místo kde se žáci střetávají mezi sebou navzájem a zároveň ze svými učiteli. Často, zvláště v dnešní době je pravidlem, že žáci nadávají na své učitele a učitelé na své žáky. Přesto učitelé ještě nedávno byli žáky a mnozí žáci budou brzy učiteli, či alespoň budou učitelům partnery jako vychovatelé svých dětí.

 

Ať již jsme všude na světě, všude jsou si v zásadě lidé i školáci podobní, i když mají různá materiální zázemí, zvyky, barvu pleti, či  pocházejí z různých kultur. Nikdo není ani nižší ani vyšší, všichni máme stejnou cenu i přes odlišnosti v zájmech a schopnostech.

 

Ve fotogalerii jsou fotky  žáků tříd, které nyní učím na OA a HOA Havířov,  fotky žáků i učitelů ze SPŠ Frýdek- Místek, kde jsem působil před několika lety, i fotka s mou osobou ve věku 17 let na školním zájezdu v Brně.

Fotogalerie obsahuje i fotky školáků ze vzdálených zemí. Usměvavých žáků ze Srí Lanky, kteří mi říkali, že do školy také často chodí neradi jako u nás Mimo jiné ve školních uniformách hráli i fotbal v tělocviku. Dále pak fotky palestinských školaček pořízených na výletě u židovské Massady či fotka z keňské školy.

.