Datum: 01.07.2012

Vložil: Petr Bajnar

Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Odpovědˇ

Já osobně jsem ty životy moc neprožíval, nevím tedy jestli jsou to životy skutečné. Nicméně jiní účastníci mi říkali, že mně tam viděli a to v jiných rolích než mně znáte. Jednou jsem byl mnich, ale několikrát jsem byl velice tvrdý bojovník, kterého se mnozí báli. Když vidíte člověka mírného, mnohdy se v minulosti choval jinak-agresivně. Z karmických důvodů je mu nyní agresivita odňata a on na sobě musí pocítit, jak se sám choval k druhým. Když vy se budete chovat agresivně k učitelům. Tak poté sami totéž na sobě pocítíte v příštím životě a bude vám odňata schopnost tomu čelit ve smyslu vlastní ráznosti.

Co se týče vyhození ze školy našel jsem možná život, který by to vysvětloval. Přišla mi myšlenka na indiánského náčelníka. Byl to člověk který chtěl vést svůj kmen k dobru a míru. Příslušníci jeho kmene, ale chtěli bojovat, lačnili po kořisti a začali na náčelníka útočit, že je slaboch a měkota. Náčelník jím nakonec podlehl a postavil se do čela jejich válečného běsnění. Porazili a pokořili sousední kmen, náčelník se cítil jako vítěz- ztratil svojí mírnost a podlehl bojovnosti. Časem, ale pochopil čeho se dopustil. Velice litoval čeho se dopustil, že zradil své původní ideje a odešel žít sám do přírody. Přišlo mi, že tento příběh souvisí ze situací mou ve škole. Tentokrát ne příslušníci kmene, ale mi žáci opět po mně chtěli, abych byl tvrdý a já se tomu bránil. Byla to na mně zkouška, jestli ten tlak studentů ze mně opět udělá bezcitného tvrdého člověka, nebo budu dostatečně silný a tlaku nepodlehnu. Nakonec jsem na okamžik tomu tlaku podlehl a jednoho studenta chytil za tričko a vyhodil. Jen symbolicky jsem vlastně udělal co tehdy, pod tlakem jsem pokořil "svého protivníka". To pokoření na něj tak dolehlo, že žaloval ve škole a mně pak vyhodili. Z pohledu příběhu indiánského náčelníka, ale nynější mé vyhození ze školy bylo spíše karmickým trestem za mé selhání v životě náčelníka, kdy jsem podlehl válečnému běsnění příslušníku kmene.

Přidat nový příspěvek